0No authorization...

Stowarzyszenie Zdrowie i Natura
Aktualnie czytana treść:

Stowarzyszenie Zdrowie i Natura
Pytania prosimy kierować na adres:

Wycieczka do Rymanowa-Zdroju

fot: Daniel Dudka

1 / 4
Warsztaty żywieniowe dla szkół

Organizacja jednodniowych warsztatów żywieniowych dla dzieci w Dworze Obodyńskich, których przewodnim tematem jest zdrowe odżywianie. Dzieci mają okazję poznać smak produktów dostarczanych przez lokalnych producentów (m.in.: sery, mięso z królika - comber, posypka z sezamu i siemienia lnianego). Wszystkie posiłki są przygotowywane na naturalnych składnikach. Warsztaty to nie tylko informacje o odżywianiu, dzieci biorą aktywny udział w dyskusji oraz przygotowują potrawy m.in.: zupę z dyni. Po parku otaczającym dwór oraz piwnicach oprowadza Pan Marcin Obodyński, opowiadając jednocześnie wiele ciekawostek z historii dworu, pełniącego kiedyś funkcję obronną. Poza stałymi punktami programu warsztatów żywieniowych, w zależności od pogody i czasu, zapraszamy naszych gości na wycieczki których celem są m.in.: uzdrowiska  Rymanów Zdrój i Iwonicz Zdrój oraz ruiny Zamku Kamieniec - warowni obronnej z XIV w. położonej na wzgórzu, nieopodal Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego oraz na szlaku turystycznym: „Śladami Aleksandra Fredry”. Piesze wycieczki w Rezerwacie Przyrody Prządki, który tworzy zespół ostańców skalnych, liczących sobie nawet 20m wysokości, to dodatkowa atrakcja dla uczestników warsztatów. Skały zbudowane są z gruboziarnistego piaskowca rzeźbionego erozją. W trakcie wycieczek można również zobaczyć farmę wiatrakową, znajdującą się nieopodal Krosna.

Stowarzyszenie Zdrowie i Natura © 2010-2018
KRS: 0000362771, NIP: 6842608136, REGON: 180601978